Xiaomi

Jakiś czas temu stworzyłem…

Jakiś czas temu stworzyłem aplikację na Androida do synchronizacji pomiarów z wag Xiaomi (Mi Scale i Mi Body Composition Scale) do chmury Garmina.

Dlaczego? Bo wkurzało mnie to, że muszę mieć kilka aplikacji by zrobić taką prostą czynność jak wysłanie swojej wagi do chmury Garmina. Oficjalnie by to zrobić trzeba posiadać wagę od Garmina ale nie trzeba wydawać od razu pieniędzy na nową wagę z tą z Xiaomi też się da.
Uwczas dostępne flow synchronizacji aplikacji wyglądało tak: Zepp Life (Mi fit) > Google fit > MyFitnessPal > Garmin. I Wszedzie trzeba było klikać ręcznie synchronizacje.

Z poziomu mojej aplikacji zrobisz to wszystko w 2 klikach. Odpalasz aplikację, stajesz na wadzę, aplikacja wykrywa pomiar, wysyłasz pomiar do Garmina.

Aplikacja dostępna jest na githubie. Można ściągnąć instalatory .apk lub .abb. Nic na niej nie zarabiam, powstała jako poboczny projekt na własny użytek. Po godzinach z pomoca społeczności ją ulepszałem i właśnie jest gotowa nowa wersja.

W wersji 2 z najważniejszych zmian dla osób chcacych z niej skorzystać: nie potrzebne jest już zewnętrzne API do łączenia się Garmin Connect, dane lecą prosto z telefonu. Api z wersji 1 zostanie niedługo wyłączone. Oraz pojawił się tryb ciemny wraz ze zmianami UI.

Jakby ktoś potrzebował takiej funkcjonalności to zapraszam:

https://github.com/lswiderski/mi-scale-exporter

PS. W pewnych przypadkach (2 osoby które mi to zgłosiły) aplikacja pobiera błędne dane z wagi, Póki co nie wiem u tych osób może być źle u wielu innych wszystko działa poprawnie.

poprzedni wpis o aplikacji: https://www.wykop.pl/wpis/63931011/tltr-stworzylem-mala-apke-na-androida-do-przesylan/

#chwalesie #mifit #garmin #programowanie #xiaomi #miscale #zepplife